środa, listopada 21, 2018
   
Text Size

Aktualności

Polowanie na śmieci, tak sezon polowań rozpoczęło Koło nr 48 "PONOWA" we Włodawie

W dniu 04.11.2018 roku, w Kole  nr 48 "PONOWA" we Włodawie odbyło się polowanie hubertowskie, w którym uczestniczyło czterdziestu dwóch myśliwych. Aby tradycji stało się zadość zaproszony został również jeden naganiacz. Przybyłych myśliwych, gości, nagankę powitali prezes Koła kol. Dariusz Korona, łowczy kol. Lucjan Pełech, sekretarz kol. Andrzej Antoniszewski ,skarbnik kol. Bernard Błaszczuk, podłowczy kol. Jerzy Filipek, oraz członek zarządu kol. Anna Jańczak.

 

Więcej: Polowanie na śmieci, tak sezon polowań rozpoczęło Koło nr 48 "PONOWA" we Włodawie

 

50 LAT W POLSKIM ZWIĄZKU ŁOWIECKIM

JUBILEUSZ 50 LECIA PRZYNALEŻNOŚCI DO

POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO

1968-2018

Doc. Dr n. mat.  J ó z e f   P I T U C H

Więcej: 50 LAT W POLSKIM ZWIĄZKU ŁOWIECKIM

   

XVIII MISTRZOSTWA OKRĘGU W STRZELANIU

W dniu 9 czerwca 2018 roku na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie odbyły się XVIII Mistrzostwa Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie. Pogoda znakomicie dopisała. Zarząd Koła Łowieckiego nr 48 "Ponowa" we Włodawie wyznaczył pięcioosobowy skład do uczestnictwa w zawodach. Reprezentantami koła zostali  Koleżanka i Koledzy: Anna JAŃCZAK,  Józef PITUCH, Krzysztof PĄCZEK, Jacek PCION i Kamil KORONA. Wyniki uzyskane przez kolegów ustanowiły naszą reprezentację jako pierwszą na podium w klasie otwartej, natomiast w klasie powszechnej miejsce czwarte. Z związku z powyższym nasze koło  będzie reprezentować Okręg Chełm w zawodach krajowych. Jest to wielki sukces zawodników z naszego koła, jakiego nigdy jeszcze nie odnotowano.

images/stories/09-06-18  2a.jpg

Więcej: XVIII MISTRZOSTWA OKRĘGU W STRZELANIU

   

POLOWANIE ZBIOROWE W PONOWIE 48

W dniu 5 listopada 2017 roku w Kole Łowieckim nr 48 Ponowa we Włodawie rozpoczęto sezon polowań zbiorowych. Bardzo ładna pogoda słoneczna przywitała myśliwych w łowisku. Zbiórkę zaplanowano przy domku myśliwskim w Adamkach. Na polowanie hubertowskie przyjechało 34 myśliwych w tym było 4 zaproszonych gości. Utworzono dwie grupy,  które poprowadzili koledzy Andrzej Kapluk i Andrzej Antoniszwski. Krótka odprawa, którą przeprowadził łowczy koła Lucjan Pełech i dwa ciągniki z przyczepami odjechały w łowiska. Na polowanie przybył jeden ze starszych kolegów koła Włodzimierz Megiel oraz tylko jedna z naszych Dian koleżanka Anna Jańczak. Przy domku pozostali koledzy Marek Kazimierczuk, który zadbał o ognisko i opał oraz  Witold Czupryński do pomocy  przy kuchni polowej z daniami na gorąco. Koniec polowania zapowiedziano na godzinę 13.oo. Obie grupy wróciły a bór darzył jedynie dobrą pogodą. Niestety nic nie pozyskano i nie było pokotu. Po zakończeniu polowania dwóch młodych adeptów złożyło ślubowanie, które odebrał prezes koła Dariusz Korona. Byli to: Naja Paweł i Horszczaruk Piotr, obaj nie są członkami naszego koła. Na zbiórce po polowaniu łowczy Lucjan Pełech zapoznał zebranych, jaka jeszcze zwierzyna i na jakich obwodach pozostała  do pozyskania. Skarbnik koła Bernard Błaszczuk odczytał protokół z wykonania odstrzału drapieżników w minionym sezonie. Pierwsze miejsce w ramach prowadzonego konkursu zajął kolega Radosław Neczaj, drugie Dariusz Semeniuk a trzecie Krzysztof Jakubiak. Przystąpiono do biesiady myśliwskiej. Gorące dania w kuchni polowej przygotowały Krystyna Korona i Maria Czaus. Był żurek, forszmak i herbata. Na stołach  rozstawiono również wędlinę  z dziczyzny. Dania były smakowite. Biesiada trwała do wieczora.

 

   

70 LAT KOŁA ŁOWIECKIEGO NR 48 "PONOWA" WŁODAWA

W dniu 21 października 2017 roku odbyły się uroczystości  70lecia Koła Łowieckiego nr 48 Ponowa we Włodawie. O godzinie 16.oo w kaplicy p.w. Św. Huberta w Suchawie ks. kanonik Stanisław Dadas odprawił mszę świętą za myśliwych. Poświęcono obraz oraz pomnik św. Huberta zaprojektowany przez Kolegę Krzysztofa Pączka i postawiony na placu kościelnym przy bramie wejściowej. O godzinie 17.3o  w Różance odbyły się główne uroczystości. Prezes koła Dariusz Korona  powitał zaproszonych gości. Odczytano historię koła łowieckiego. W części oficjalnej za współpracę z kołem dziękowali poszczególni wójtowie, Grażyna Kowalik z Hanny, Andrzej Ćwirta z Wyryk, Tadeusz Sawicki z Włodawy. Życzenia składali również komendanci placówek straży granicznej w Włodawy Janusz Wólczyński i Sławatycz Piotr Stupka. List gratulacyjny na ręce prezesa złożył również Komendant Straży Miejskiej Sławomir Borkowski.  Po tym prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Chełmie Marian Rudnik wręczył kolegom myśliwym przyznane przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich w Warszawie medale za zasługi dla łowiectwa. Najwyższym odznaczeniem łowieckim, złomem udekorowano Kolegę Tadeusz Niedźwiedzkiego, który pełni  funkcję wiceprezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Chełmie, złoty medal zasługi łowieckiej wręczono Koledze Lucjanowi Pełechowi, który jest łowczym w kole, srebrny medal zasługi łowieckiej otrzymali: Kolega Dariusz Korona, prezes koła, Kolega Andrzej Antoniszewski, sekretarz koła łowieckiego oraz Krzysztof Jakubiak. Na sali wyłożono kronikę koła łowieckiego w której można było dokonywać wpisów z okazji jubileuszu 70lecia . Biesiada myśliwska trwała do północy. Dla całości przygrywała kapela z Woli Uhruskiej.

 

   

Strona 1 z 8