poniedziałek, kwietnia 06, 2020
   
Text Size

Z życia Koła Łowieckiego "Ponowa"

Witaj na stronie startowej

"Barwy Jesieni" - 5.10.2019 Adampol

W dniu 05 października 2019 r. rajd Barwy Jesieni i Europejskie Dni Ptaków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie  prowadził z Włodawy do Adampola. Do zakończenie tej imprezy włączyło się Koło Łowieckie  nr. 48 „Ponowa” we Włodawie. Udostępniło stanicę myśliwską Hubertówkę w Adampolu. Zostało tam zorganizowane ognisko dla uczestników imprezy. Do rajdowiczów dołączyli rodzice. W sumie uczestniczyło około 200 osób. Trasa wiodła przez las Nadleśnictwa Włodawa leśnictwa Dobropol Obwód łowiecki nr 90. Podczas rajdu obok tematyki leśnej uczestnicy dowiedzieli się wile rzeczy gospodarce łowieckiej. Mieli okazję podziwiać pomnik przyrody nieożywionej – głaz narzutowy z inskrypcją dotyczącą upolowania przez hr. Augusta Zamoyskiego pierwszego z zaprowadzonych jeleni. Zwiedzili także pałac w Adampolu.

Fotoreportaż z tej imprezy wykonał Andrzej Lipiński.

 

Barwy Jesieni - fot. Andrzej Lipiński

 

Z wizytą u przedszkolaków

W czwartek 10 października 2019 roku jako przedstawiciel Koła Łowieckiego Ponowa we Włodawie zawitałam do Miejskiego Przedszkola nr 2 we Włodawie. Towarzyszyły mi uczennice klasy II TŻ z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie Paulina i Wiktoria. Wspaniałym maluchom przybliżałyśmy arkany wiedzy ekologicznej i łowieckiej, dzieci bardzo ochoczo odpowiadały na trudne pytania z zakresu bytowania zwierząt łownych, sprawnie rozpoznawały skóry zwierząt i zrzuty poroży. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat leśnego życia zwierząt, a ja jako Diana starałam się jeszcze bardziej sprecyzować i zaciekawić tym co dzieje się w leśnych ostępach. Dzieci w tym dniu obchodziły Światowy dzień drzewa. Było to inspiracją, aby przygotować niespodziankę w postaci bardzo dużej ilości zebranych przez dzieci i rodziców kasztanów i żołędzi, które zostaną przez myśliwych wywiezione do lasu i pozostawione przy paśnikach. Koło Łowieckie przekazało maluchom owoce, słodycze, gry, książki i artykuły piśmiennicze.

Anna Jańczak

Przedszkole nr 2 we Włodawie

Z wizytą u przedszkolaków - foto

   

Introdukcja bażanta

W dniu 7 września 2019 roku KŁ Ponowa we Włodawie zakupiło 200 bażantów, odhodowanych, gotowych do introdukcji w łowisko. Bażanty wpuszczono w łowiska :

- obwód 62 Hanna – 50 sztuk,

- obwód 75 Korolówka – 50 sztuk,

- obwód 89 Orchówek – 50 sztuk,

- obwód 90 Adampol – 50 sztuk.

Zachęcamy kolegów do czynnego brania udziału w konkursie na lisiarza sezonu KŁ Ponowa

   

XXXV Krajowy Konkurs Kół Łowieckich

 

 

Galeria zdjęć - fot Krzysztof Pączek

   

Hubertus 2019 w Zamościu

Więcej: Hubertus 2019 w Zamościu

   

Strona 3 z 6

Warto zobaczyć:

Szacowanie szkód łowieckich


Sygnały Łowieckie

Migawka