poniedziałek, kwietnia 06, 2020
   
Text Size

Z życia Koła Łowieckiego "Ponowa"

Witaj na stronie startowej

Spotkanie Wigilijne

W dniu 22 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie wigilijne członków KŁ PONOWA . Przed tradycyjnym dzieleniem się opłatkiem i śledzikiem , kiedy ustał poranny desczyk i w jednej chwili zaczęła się piękna aura poszliśmy w knieję. Prowadzący polowanie podłowczy Jurek Filipek przeprowadził 4 mioty w lasach Adampolskich . W każdym pędzeniu była zwierzyna, niestety przewaga pudlarzy spowodowała , że na pokocie był tylko jeden lisek.  Królem polowania został Wiesław Popko.  A były były i dziki i sporo jeleni, sarna również. Jednak w tym świątecznym dla nas dniu Św. Hubert zadecydował inaczej. Zwierz został w kniei. Pozdrawiam serdecznie Wszystkie Koleżanki i Kolegów życząc spokojnych świątecznych dni i odpoczynku.

Darz Bór  A.J.

Spotkanie wigilijne 2019Spotkanie wigilijne 2019Spotkanie wigilijne 2019Spotkanie wigilijne 2019Spotkanie wigilijne 2019Spotkanie wigilijne 2019Spotkanie wigilijne 2019Spotkanie wigilijne 2019

 

Szlachetna Paczka

KŁ PONOWA 48 we Włodawie  przekazało świąteczne prezenty w ramach programu "Szlachetna Paczka" Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej we Włodawie. Czternaścioro dzieci obdarowane zostały  słodyczami, książkami, ubraniami, zabawkami i  smartwatchem. Członkowie koła dostali przepiękne podziękowania  od dzieci i dyrektora Jarosława Pogonowskiego.

szlachetna paczkaszlachetna paczkaszlachetna paczkaszlachetna paczkaszlachetna paczka

   

Hubertus Okręgowy

W dniu 16 listopada 2019 r. zarząd Koła Łowieckiego PONOWA wziął udział w uroczystościach Hubertusa Okręgowego, w tym roku przygotowywanego przez koła myśliwskie powiatu Krasnostawskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w oprawie sygnalistów i sztandarów. Nasz Kolega Paweł Kunz został odznaczony medalem Świętego Huberta.Gratulujemy

Darz Bór

Okręgowy Hubertus

Hubertus Okręgowy - foto

   

Remont magazynopaśnika

Pod koniec października na Stokach nasz kolega Wojciech Dybek zaprzągł do prac gospodarczych przy magazynopaśniku całą rodzinę. Z pomocą przybył też kol. Artur Krakowiak. Remont urządzenia obejmował naprawę konstrukcji dachowej oraz podłogi. Zniszczenia spowodowane były drzewem , które podczas silnego wiatru spadając niefortunnie na magazynopaśnik dokonało znacznych zniszczeń. Wykonano przy okazji prace porządkowe wokół paśnika i uprzątnięto teren. Kolega Wojtek chwalił się , że główna robotę zrobił traktorek o znaczącej nazwie Dzik2. Dziękujemy za wkład pracy kolegom , z pewnością tak przygotowane urządzenie będzie służyło zwierzętom zimową porą i zabezpieczy karmę przed zimowymi warunkami atmosferycznymi.

Darz Bór A. J.

Zdjęcia

   

Hubertus 2019

W dniu 3 listopada myśliwi z KŁ Ponowa zebrali się licznie za zbiórce w naszej siedzibie na Adamkach. Przygotowania do uroczystych obchodów Hubertowskich zaczęły się już wcześniej. Kolega Marek Kazimierczuk i Grzegorz Ledworuch stanęli na wysokości zadania i przygotowali nam na ten dzień ognisko oraz tzw. ruskie świece, które stanęły na przygotowanym pokocie wyłożonym świerkowymi gałązkami. Całość uroczystości uświetnili zaproszeni na tą okoliczność młodzi sygnaliści.  Adepci łowiectwa profesjonalnie zagrali sygnał zbiórka, na łowy, Darz Bór, posiłek, powitanie. Przeprowadzono 4 pędzenia w dwóch grupach, nagankę stanowili chętni koledzy z koła. W miłej bezpiecznej ekologicznej atmosferze zakończyliśmy polowanie przed południem. Potem przyszedł czas na biesiadę. Przy bigosie, pysznym żurku przygotowanym przez kol. Iwonkę i słodkim poczęstunku spędziliśmy popołudnie słuchając myśliwskich opowieści.

Hubertus 2019

Hubertus - zdjęcia

sygnały

sygnał

   

Strona 2 z 6

Warto zobaczyć:

Szacowanie szkód łowieckich


Sygnały Łowieckie

Migawka