piątek, września 25, 2020
   
Text Size

XVIII MISTRZOSTWA OKRĘGU W STRZELANIU

W dniu 9 czerwca 2018 roku na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie odbyły się XVIII Mistrzostwa Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie. Pogoda znakomicie dopisała. Zarząd Koła Łowieckiego nr 48 "Ponowa" we Włodawie wyznaczył pięcioosobowy skład do uczestnictwa w zawodach. Reprezentantami koła zostali  Koleżanka i Koledzy: Anna JAŃCZAK,  Józef PITUCH, Krzysztof PĄCZEK, Jacek PCION i Kamil KORONA. Wyniki uzyskane przez kolegów ustanowiły naszą reprezentację jako pierwszą na podium w klasie otwartej, natomiast w klasie powszechnej miejsce czwarte. Z związku z powyższym nasze koło  będzie reprezentować Okręg Chełm w zawodach krajowych. Jest to wielki sukces zawodników z naszego koła, jakiego nigdy jeszcze nie odnotowano.

images/stories/09-06-18  2a.jpg

W zawodach brało udział 50 zawodników w tym jedna Diana. Najlepszym zawodnikiem na strzelnicy okazał się Jacek PCION w klasie powszechnej z sumą 446 zdobytych punktów i zajął pierwsze miejsce, zajął również pierwsze miejsce w klasie zawodników młodych ze stażem do pięciu lat (kat. "C").  Pierwsze miejsce wśród seniorów zajął Józef PITUCH a wśród Dian Anna JAŃCZAK.  Dla najlepszych zawodników oraz drużyn organizatorzy przygotowali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Podczas zawodów na bieżąco można było poczęstować się kawą, herbatą lub napojami a po zakończeniu strzelania wydano ciepły posiłek dla zawodników. Oby więcej tak udanych wyników szczególnie na zawodach krajowych.