poniedziałek, kwietnia 06, 2020
   
Text Size

Aktualności

PILNE!!!

Zarządzeniem Dyrektora Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną w kraju, zawiesza się polowania w strefie przygranicznej z wyłączeniem polowania na dziki sanitarne.

 

Wytyczne i zalecenia dotyczące realizacji zadań związanych z redukcją populacji dzików w ramach zwalczania ASF

Wytyczne i zalecenia dotyczące realizacji zadań związanych z redukcją populacji dzików w ramach zwalczania ASF pismo


 

Spotkanie w "Modrzaku"

W dniu 19 lutego 2020 r. na warsztatach ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie  odbyło się spotkanie uczniów klasy gastronomicznej II TŻ i II TH z przedstawicielami Koła Łowieckiego PONOWA 48. Tematem przewodnim była gospodarka łowiecka , ale również zasady obróbki wstępnej mięsa dziczyzny, jego walory smakowe i zastosowanie w gastronomii. Omówione zostały zasady funkcjonowania kół łowieckich i rola myśliwego w gospodarowaniu zasobami zwierzyny w stanie wolnym. Całość oprawiona została pokazem sztuki kulinarnej słodkiej w wykonaniu uczennicy szkoły Anny Celińskiej, która przygotowała poczęstunek w formie tortu. Przepiękny artystycznie wykonany tort nawiązywał oczywiście do tematyki spotkania. Sponsorem lekcji edukacyjnej było Koło Łowieckie PONOWA we Włodawie.

Anna Jańczak

ModrzakModrzakModrzak

   

Mapy obwodów łowieckich

W zakładce "Obwody łowieckie" umieszczone zostały mapy obwodów (pliki pdf).

   

Ogłoszenie!!!

Zarząd Koła Ponowa zaprasza Diany i Kolegów myśliwych 16 lutego 2020 r. na poszukiwanie padłych dzików we wszystkich 4 obwodach.

Zbiórka godzina 8.00:

 

  • Adampol - J. Filipek
  • Korolówka leśniczówka Augustów - R. Guczko
  • Adamki - G. Ledworuch
  • Dołhobrody u Zelenta - M. Horbaczewski
Anna Jańczak
   

   

Strona 1 z 13