czwartek, sierpnia 22, 2019
   
Text Size

Aktualności

STARE DZIEJE

W 2017 roku Koło Łowieckie nr 48 "Ponowa" we Włodawie będzie obchodziło jubileusz 70 lecia powstania koła. W związku z powyższym przygotowywana jest edycja książki o historii koła na przestrzeni tych minionych lat. Dzięki postępowi techniki informatycznej zdołano ustalić najstarszego żyjącego członka naszego koła, którym jest Kolega Antoni Wilk. Kolega Wilk był członkiem naszego koła od lat sześćdziesiątych a w chwili obecnej ma 96 lat i mieszka w Gdyni.

 

Więcej: STARE DZIEJE

 

XXII TURNIEJ CHMIELAKOWY W CHEŁMIE

W dniu 10 września 2016 roku na strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie odbył się XXII Turniej Chmielakowy organizowany przez Zarząd Główny PZŁ w Warszawie i Zarząd Okręgowy PZŁ w Chełmie. Patronat honorowy zawodów objął Senator RP Prof. Józef Zając. Obowiązki sędziego głównego pełnił Jacek Borkowski z Warszawy.

Więcej: XXII TURNIEJ CHMIELAKOWY W CHEŁMIE

   

WYRYKOWSKI JARMARK LEŚNY

W dniu 21 sierpnia 2016 roku w Wyrykach gm. Włodawa zorganizowano "Wyrykowski jarmark leśny". Gospodarzem imprezy był Wójt Gminy Wyryki Andrzej Ćwirta. Mieszkańcy gminy Wyryki oraz sąsiednich gmin i Włodawy przybyli na tą uroczystość, która od lat cieszy się coraz bardziej większą popularnością.

Więcej: WYRYKOWSKI JARMARK LEŚNY

   

Kol. Czesław Wójcik w krainie wiecznych łowów.

W dniu 9 czerwca 2016 roku w godzinach rannych po ciężkiej chorobie do krainy wiecznych łowów odszedł Kolega Czesław Wójcik,(1932-2016) najstarszy nemrod Koła Łowieckiego nr 48 „PONOWA” we Włodawie, od połowy wieku członek spółdzielni Jedność Łowiecka a później Polskiego Związku Łowieckiego. Odznaczony Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej oraz Medalem Zasługi dla Łowiectwa Okręgu Chełmskiego. Z zawodu leśnik, z zamiłowania myśliwy. Zawsze wesoły i koleżeński, niezapomniany gawędziarz ze słynnym powiedzeniem „murowane dziki”. Aktywny w łowiectwie do ostatnich chwil.

 

Więcej: Kol. Czesław Wójcik w krainie wiecznych łowów.

   

POLOWANIE HUBERTOWSKIE

Zgodnie z wieloletnią tradycją myśliwską pierwsze polowanie „hubertowskie” otwiera sezon polowań zbiorowych. I tak w dniu 8 listopada 2015 roku w Adamkach przy domku myśliwskim zebrało się kilkudziesięciu myśliwych z Koła Łowieckiego nr 48 „Ponowa” we Włodawie.

Więcej: POLOWANIE HUBERTOWSKIE

   

Strona 5 z 9