czwartek, sierpnia 22, 2019
   
Text Size

Aktualności

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNE

 

Polowanie na śmieci, tak sezon polowań rozpoczęło Koło nr 48 "PONOWA" we Włodawie

W dniu 04.11.2018 roku, w Kole  nr 48 "PONOWA" we Włodawie odbyło się polowanie hubertowskie, w którym uczestniczyło czterdziestu dwóch myśliwych. Aby tradycji stało się zadość zaproszony został również jeden naganiacz. Przybyłych myśliwych, gości, nagankę powitali prezes Koła kol. Dariusz Korona, łowczy kol. Lucjan Pełech, sekretarz kol. Andrzej Antoniszewski ,skarbnik kol. Bernard Błaszczuk, podłowczy kol. Jerzy Filipek, oraz członek zarządu kol. Anna Jańczak.

 

Więcej: Polowanie na śmieci, tak sezon polowań rozpoczęło Koło nr 48 "PONOWA" we Włodawie

   

50 LAT W POLSKIM ZWIĄZKU ŁOWIECKIM

JUBILEUSZ 50 LECIA PRZYNALEŻNOŚCI DO

POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO

1968-2018

Doc. Dr n. mat.  J ó z e f   P I T U C H

Więcej: 50 LAT W POLSKIM ZWIĄZKU ŁOWIECKIM

   

XVIII MISTRZOSTWA OKRĘGU W STRZELANIU

W dniu 9 czerwca 2018 roku na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie odbyły się XVIII Mistrzostwa Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie. Pogoda znakomicie dopisała. Zarząd Koła Łowieckiego nr 48 "Ponowa" we Włodawie wyznaczył pięcioosobowy skład do uczestnictwa w zawodach. Reprezentantami koła zostali  Koleżanka i Koledzy: Anna JAŃCZAK,  Józef PITUCH, Krzysztof PĄCZEK, Jacek PCION i Kamil KORONA. Wyniki uzyskane przez kolegów ustanowiły naszą reprezentację jako pierwszą na podium w klasie otwartej, natomiast w klasie powszechnej miejsce czwarte. Z związku z powyższym nasze koło  będzie reprezentować Okręg Chełm w zawodach krajowych. Jest to wielki sukces zawodników z naszego koła, jakiego nigdy jeszcze nie odnotowano.

images/stories/09-06-18  2a.jpg

Więcej: XVIII MISTRZOSTWA OKRĘGU W STRZELANIU

   

POLOWANIE ZBIOROWE W PONOWIE 48

W dniu 5 listopada 2017 roku w Kole Łowieckim nr 48 Ponowa we Włodawie rozpoczęto sezon polowań zbiorowych. Bardzo ładna pogoda słoneczna przywitała myśliwych w łowisku. Zbiórkę zaplanowano przy domku myśliwskim w Adamkach. Na polowanie hubertowskie przyjechało 34 myśliwych w tym było 4 zaproszonych gości. Utworzono dwie grupy,  które poprowadzili koledzy Andrzej Kapluk i Andrzej Antoniszwski. Krótka odprawa, którą przeprowadził łowczy koła Lucjan Pełech i dwa ciągniki z przyczepami odjechały w łowiska. Na polowanie przybył jeden ze starszych kolegów koła Włodzimierz Megiel oraz tylko jedna z naszych Dian koleżanka Anna Jańczak. Przy domku pozostali koledzy Marek Kazimierczuk, który zadbał o ognisko i opał oraz  Witold Czupryński do pomocy  przy kuchni polowej z daniami na gorąco. Koniec polowania zapowiedziano na godzinę 13.oo. Obie grupy wróciły a bór darzył jedynie dobrą pogodą. Niestety nic nie pozyskano i nie było pokotu. Po zakończeniu polowania dwóch młodych adeptów złożyło ślubowanie, które odebrał prezes koła Dariusz Korona. Byli to: Naja Paweł i Horszczaruk Piotr, obaj nie są członkami naszego koła. Na zbiórce po polowaniu łowczy Lucjan Pełech zapoznał zebranych, jaka jeszcze zwierzyna i na jakich obwodach pozostała  do pozyskania. Skarbnik koła Bernard Błaszczuk odczytał protokół z wykonania odstrzału drapieżników w minionym sezonie. Pierwsze miejsce w ramach prowadzonego konkursu zajął kolega Radosław Neczaj, drugie Dariusz Semeniuk a trzecie Krzysztof Jakubiak. Przystąpiono do biesiady myśliwskiej. Gorące dania w kuchni polowej przygotowały Krystyna Korona i Maria Czaus. Był żurek, forszmak i herbata. Na stołach  rozstawiono również wędlinę  z dziczyzny. Dania były smakowite. Biesiada trwała do wieczora.

 

   

Strona 2 z 9